čtvrtek 3. května 2012

Jsem nemohoucí

Asi už to tak bude. S těhotenstvím přichází ruku v ruce i nemohoucnost a totální neschopnost cokoliv dělat. Aspoň tak se tváří okolní svět. Smířila jsem se s tím, že nemůžu jíst Hermelín a sýry s plísní, klobásy a já nevím co ještě. Nekouřím a alkohol příliš nepiju, takže to mi nechybí. Smířila jsem se s tím, že nemůžu tancovat. Ne že bych to měla zakázané, ale nedělá mi to příliš dobře. Zatím. Smířila jsem se s tím, že nemůžu zvedat nic těžkého. Koneckonců jsem žena tak proč bych měla tahat těžká břemena, od toho mám Muže.

Ale vypadá to, že nesmím nic. Všechno mě ohrožuje a asi bych se měla obalit kojícími polštáři, jako ochrannou vrstvou proti jakémukoliv nárazu, cpát do sebe horem dolem vitamíny a účastnit se pouze těhotenských aktivit. Těhotenské plavání, těhotenské cvičení, těhotenské procházky a na to všechno bych si měla pořídit speciální těhotenské trikoty.

Nechci riskovat svoje zdraví ani zdraví Pišišvorovo, ale krucinál, nejsem nezpůsobilá. Každý den riskuju při přecházení silnic, jízdou v MHD kde se vyskytuje spousta zákeřných bacilů a divných lidí. A dokonce i v bazénu člověk může kde co chytit. Ale to jsou všechno věci, které ohrožují i normální - tedy netěhotné - lidi.

Myslím, že kolem mezníků v životě ženy vzniká zbytečná a uměle vyvolaná hysterie. Společnost nás někam tlačí a my ani nevíme kam. Máme speciální věci pro nevěsty (dva až třikrát dražší než všechno ostatní), speciální věci pro těhotné (dva až třikrát dražší), kojící, matky.....

Jen čekám kdy výrobce objeví díru na trhu a zaplní jí vitamíny pro nevěsty, ty jsem ještě neviděla :)

Daleen

1 komentář: