čtvrtek 26. července 2012

Asi jsem jí přechválila

Myslím tím Laru. Pořád jsem tvrdila, že je to hodná holčička a doma nic moc neničí.

Minulý týden si povytáhla, Mužem pečlivě přidělaný, internetový kabel. Jen trošičku, aby se neřeklo. Dostala značně vynadáno, což jí nejspíš podnítilo k akci a v pátek asi půlmetrový úsek kabelu nasekala asi na centimetrové kousky. Dostala ode mě vyhubováno a na zadek - ač nejsem příznivcem tělesných trestů.

Wifi krabičku jsme přesunuly do obýváku a přežili víkend se slabším signálem. V pondělí jsem zůstala doma a nějak by mě nenapadlo, že by mohla v mé přítomnosti něco zničit. Odpoledne jsem si lehla a večer jsme našli naporcovaný kabel k televizi. Navíc si kousla do elektrického kabelu k wifi (naštěstí s trafem) a zřejmě dostala ránu, protože nezvládla dílo dokončit - dobře jí tak, Příšerce. Jsme tedy bez internetu a bez televize.

Zřejmě usoudila, že bezcílným čuměním do monitorů trávíme příliš mnoho času.... K její smůle máme doma v zásobě několik televizních i internetových kabelů, takže jsme opět on-line. Jen to trafo k wifi je stále sežrané :)

Daleen

středa 18. července 2012

Kempující Laryňák

Jeli jsme o víkendu do Bránovského kempu slavit kamarádovi narozeniny. A vzali jsme s sebou Laryňáka. Docela jsem se toho bála. Přeci jen celý víkend v neznámém prostředí a ve stanu. Ale musím říct, že byla statečná a hodná a trpělivá. Sice se jí moc nelíbilo že musí být občas uvázaná, že musí čekat když sedíme a bavíme se. Ale zvládla to na jedničku. Vylítala se, unavila se a vlezla si do vody. Jedinou vadou na kráse celého víkendu byl popůlnoční ohňostroj, který vyděsil celý spící kemp. Lara byla totálně mimo. Bála jsem se o ni. Psi ztrácí při velkém šoku paměť. A jak řekl můj Muž, vypadala jako by ztratila duši. Ještě ráno byla přešlá, ale po návratu domů se vcelku oklepala a už funguje normálně. Naštěstí.

Řekla bych, že Muž se bavil. Lara si odvezla zážitek veskrze pozitivní (jen budeme muset dávat pozor na velké rány). A já jsem se poučila, že spát ve stanu v pátém měsíci těhotenství není nejlepší nápad :)

Daleen

A je to....

pokud by mi hráblo, tak bude doma všechno modré. Jo, bude to kluk. Radek. Jméno, na kterém jsme se s Mužem shodli, nemáme na něj žádné negativní vazby, líbí se nám, a navíc jako bonus otec Mužovi maminky byl Radoslav - ne že by to mělo v výběrem něco společného, ale potěšilo jí to.

Podle ultrazvuku se nám tvoří krásné a zdravé miminko. Tedy na obrázku vypadá jako mimozemšťan křížený se štěňátkem. Má všechno co má mít. Mozeček v hlavě, srdíčko, bránici, žaludek a ty dva tmavé flíčky prý byly ledviny. Kdyby mi doktor ukázal na jakýkoliv flek na monitoru a řekl, že je to ledvina, budu mu věřit. Jsem schopná rozpoznat je obrysy tělíčka a kostičky. Při snímkování žeber a páteře vypadal jako trilobit.

Čeká nás tedy postupná proměna skladiště/pracovny na pracovnu, pokoj/pracovnu, pokoj a v konečné fázi na dětský pokoj. Nábytek máme daný, ten kupovat nebudeme. Veškeré doplňky už mám vybrané. Všechno bude krásně barevné a veselé. Kočárek, autosedačka, oblečení (už teď mi mamka tvrdí, že ho mám moc a to mám vážně jen pár věcí), pleny (díky za maminky, které si pleny schovaly, nějaký cca 60 - 80 plen se mi bude fakt hodit) a spoustu nezbytností a potřebností bez kterých se neobejdu.

Připadám si trošku mimo, nezúčastněně. Ono si to klidně roste ve mě, samo, bez mé pomoci. Nemůžu do toho procesu nijak zasáhnout. Je to takové zvláštní. Ale moc se těším.

A taky mě těší, že v práci už na mě čeká jen 51 dní. Asi si v Ikea vezmu metr a budu si ho stříhat :)

Daleen

úterý 10. července 2012

Na mrtvém bodě

Připadá mi, že jsem uvízla na mrtvém bodě.

Je mi dobře. Ráno vstanu. Jdu do práce. Něco dělám, snažím se něco dělat, předstírám že něco dělám. Jdu domů. Uvařím, trošku pouklízím, případně jdu s Laryňákem cvičit. A jdu spát. Každý den to samé.

Šla bych se někam projít, vykoupat se, plácnout se k vodě, na výlet, na příjemnou večeři. Ale nějak nemám energii ani náladu.

Daleen